MIKS VALIDA TERASKATUS?

Olgu plaanis maja ehitus, renoveerimine või katusevahetus, põrkub tegija küsimusega, millist katust valida, kuna mida aeg edasi, seda rohkem on erinevaid võimalusi. Kõige põhilisem on ikkagi silmas pidama, millega uus katus peab silmitsi seisma. Meie kliimas tuleb trotsida nii sügisesi vihmavalanguid, pakast, tugevat tuult kui kõrvetavat päikest. Katus, mis kaitseb kogu maja tervikuna, peab hakkama saama vastandlike ilmastikufaktoritega. Vaata, miks on teraskatus seepärast kõige optimaalsem valik.

Teadlikum ja pikaaegsem lahendus vastupidav valik, mille alla kuulub kindlasti kvaliteetne kuumtsingitud ja tehases värvitud terasplekk, mis tagab katusele vähemalt 50-aastase kasutusea. Sellise teraskatuse pakkujaks Eestis on kahtlemata Weckman. Ettevõttel on kogemust pea 60 aastat ning Weckmani pikaealised kvaliteetsed katused on tuhandetel hoonetel. Weckmani kvaliteesed materjalid ja erinevad profiilid peaksid rahuldama ka kõige kõrgemaid  nõudmisi.


Teraskatus on kergem

Renoveerimistöödel on suureks eeliseks teraskatuse väike kaal, mille tõttu ei pea muretsema  katusekonstruktsiooni kandevõime pärast, mida olemasoleval hoonel on keerukas tõsta. Levimas on müüt, et tormi ja tugevate tuulte puhul lendavad teraskatused sõna otseses mõttes ära. Siinkohal pole küsimus niivõrd katuses, kuivõrd aluskonstruktsioonist, selle ehitustööst ja nõuetekohasest katusekatte paigaldusest. Korrektselt kinnitatud teraskatuse plaate tuul ega torm ei ohusta. Enamuses tormikahjudest on seotud puitkonstruktsioonide või roovituse vigadest.


Teraskatuse paigaldamine on kiirem ja seega odavam

Kui aeg surub peale ning töödega on vaja kiiresti, kuid kvaliteetselt ühele poole saada, siis teraskatust on kiire ja lihtsam paigaldada. See omakorda muudab ka ruutmeetri hinda veidi madalamaks. Nii saab ühe hoobiga hoida kokku aega aga ka raha.


Teraskatust on kergem hooldada

Katusevalmimine ei tähenda millegi lõppu, sest iga katus vajab ka hooldust. Teraskatuse hoolduseks ei kulu palju energiat, kuna kõik sajuproduktid valguvad tänu maakülgetõmbejõule katuselt maha. Mis puudutab lund, mis talviti katustele koguneb, siis selleks on teraskatustele mõeldud ORIMA lumetõkked, mida saab samuti Weckmanist. Era- ja kortermajade korstende või teiste katusel paiknevate hooldust vajavate objektideni jõuab ohutult kasutades ORIMA  seina-, katuse redeleid ja käiguteid.


Teraskatuste valik on suur

Läbi aastate on Weckmani tootevalikus olnud nii autentsed ja kaunid kiviprofiilid, elegantsed valtsprofiilid kui ka universaalsed laine- ja trapetsprofiilid, kuid eriti huvitav on keskkonnateadlikum ja jätkusuutlikum alternatiiv. Ringmajandusprintsiipe järgides on sündinud keskkonnasõbraliku teraspleki kaubamärk GreenCoat, mille esimene ametlik partner Weckman on. Seega võib teraskatus olla praktiline, elegantne, aga ka tuleviku põlvkondadega arvestav.


Katusegarantii on oluline

Pärast katuse paigaldamist on mõne aastaga juba näha, kas tööd on teostatud õigesti, korralikult ja kvaliteetselt. Ülikallist katusest pole suurt kasu, kui seda pole õigesti maja kaitsma paigaldud. Seepärast vahendab Weckman terasevalmistaja garantii, mis jagunevad kolmeks: Weckman Premiumi tehniline kasutusaeg on 50 ja pinnakatte garantii 25 aastat; Weckman Standardi kasutusaeg on 40 ja pinnakatte garantii 15 aastat; Weckman Economy oma vastavalt 30 pluss 10. Kõik profiilid valmistatakse Eestis ja Soomes. Katusele antud garantii annab kindluse, et uus katus kestab aastakümneid.

Teraskatus on kindlasti valik, millele mõelda, kui maja ülaosa peaks vajama uuenduskuuri või on üleüldse plaanis uus hoone ehitada. Keskkonnasõbralikke teraskatuseid pakkuv Weckman on valmis oma koostööpartneritega tooma Sinuni kvaliteeti, olgu elukoht siis eramajas või korteris. Kindlasti tasub pakkumist ja lisainfot küsida siit.