Korras katus kaitseb maja ja annab meelerahu ühistu elanikele

Korras katus kaitseb maja ja annab meelerahu ühistu elanikele

Ilusate eramute kõrval näeme sageli hoolitsetud kortermaju, mille heaolu, välimuse ning turvalisuse eest kannavad hoolt ühistud. Et elu seal oleks võimalikult mugav, ei tohi kõige muu kõrval unustada ka katust, sest selle kehv seisukord on sageli probleemiallikas. Läbilaskev katus ei ole sealjuures üksnes viimase korruse elaniku mure, vaid olukorra lahendamine vajab terve ühistu osalust. Millele tuleks mõelda, kui korteriühistu vajab katusetööd?

 

Katus peab olema pidevalt ühistu huviorbiidis

Kui ladistab vihma või tuiskab lund, võtab esimese löögi enda peale ikka katus. Mida tugevam on katus, seda kindlam võib olla, et hoone konstruktsioonid on kaitstud iga ilmaga. Kui katus teeb muret, tasub huviorbiiti võtta kvaliteetseid teraskatuste lahendusi ja profiile pakkuv Weckman.

Kuna läbilaskev katus on suur probleem, siis tasuks igasuguste tilkumiste ja tõsisemate kahjude vältimiseks teha tõhusat ennetustööd – olgem ausad, keegi meist ei taha istuda tilkuva lae all. Kui ühel hetkel avastada, et aeg on katuseparanduseks, võib olla juba hilja, sest lekke eemaldamine võib minna palju kallimaks. Jättes praktilise poole kõrvale, tuleb laskuda korraks esteetikasse: katus peab olema ka silmale kena vaadata. Siiski, praktika näitab, et uus ning terve katus tõstab kinnistu, see aga tähendab, et kõigi ühistuliikmete vara väärtust.

Katuse renoveerimine ei ole kõige odavam lõbu, sestap ulatavad mitmed finantsabi programmid ühistutele käe. Näiteks väljastab finantslahendusi pakkuv KredEx korteriühistutele toetusi taotluse alusel. Suurema huvi tekkimisel tasub uurida, millist infot KredEx ning Eesti Korteriühistute Liit pakuvad.

 

Millal katusetööd ette võtta?

Mitte miski ei ole igavene, ka mitte katus. Tihti on vana katusekate amortiseerinud või sedavõrd kahjustunud, et pisiremont ei aita. Kuna katuse parandamine ei ole võrreldav riiete lappimisega, siis tasub ikkagi võtta ette suurem plaan ja katus korda teha. Võib ka juhtuda, et katusekatte vahetus on tingitud väsinud aluskonstruktsioonidest. Enamikul vanadel katustel on kandekonstruktsioonid märgatavalt vajunud, kuid uus katusekate annaks majale parema välimuse. Näiteks Mustamäe-tüüpi paneelmajade lamekatuseid on ümber ehitatud kaldkatusteks. See annab neile Põhjamaade majade ilme ja lisab üldkasutatavat ruumi.

 

Millist abi saab ühistu Weckmanilt?

Weckman järgib, et igas tootekategoorias oleksid kontrollitud ja tagatud kvaliteetsed pika ekspluatatsiooniajaga materjalid. Pakkudes erinevaid garantiisid, mille tehniline kasutusaeg ulatub 30 aastast 50 aastani ja pinnakatete garantii 10 aastast 25 aastani ning kasutades keskkonnasõbralikke GreenCoat®BT uue ajastu materjale, panustab Weckman nii ühistu kui ka keskkonna heaollu. Kuna teraskatuste põhimaterjal on üle 90% taaskasutatav tooraine, siis sobib see kokku keskkonda säästva ringmajanduse põhimõtetega.

Väärikas, 60-aastane kogemus teraskatuste valdkonnas on Weckmani argument, kui klientidele nõu antakse ning koostöös partneritega katuseremondi ja -vahetuse projekte ellu viiakse.

 

Katus peab olema ohutu paik

Vastasel juhul sajaksid sealt alla nii katusehooldajad, korstnapühkijad kui ka lumelaviinid. Seepärast on Weckman koostöös ettevõttega ORIMA katuse ohutustoodete standardiseerimise Põhjamaade komitee partnerliige, seistes hea selle eest, et katustel oleks turvaline. Ohutuks liiklemiseks tuleks hankida ühistu katusele katuseredelid, seinaredelid, evakuatsiooniredelid ja muu atribuutika (turvaköied, käiguteed, turvasiinid), lume takistamiseks ja jääkahjustuste ennetamiseks aga lumetõkked. Kasuks tulevad kindlasti ka katusepiirded.

Kui ühistu tahab, et katus oleks korras ja annaks meelerahu, tasub Weckmanile panustada, sest hea nõustaja ja partnerina aitab ta ühistu projekte teostada. Weckmani kaasaegsed, vastupidavad ja silmailu pakkuvad tooted kaitsevad hoonet ning tagavad meelerahu selle elanikele.

 

 

 

AS ESCO Weckman Eesti
Weckman.ee
605 5690
info@weckman.ee