Kas Teie korteriühistu on talveks valmis?

2018 aasta jaanuaris jõustunud korteriomandi- ja korteriühistuseadus tõi kaasa ühe väga olulise muudatuse: nimelt kehtib nüüd korteriomandist tuleneva nõude korral korteriomanike ühine vastutus. See tähendab, et näiteks lumevaringu või räästast kukkunud jääpurikate tõttu toimunud õnnetusjuhtumi korral vastutab korteriühistu ehk kõik korteriomanikud. Ebameeldivuste vältimiseks soovitame paigaldada Orima ohutustooted ja lumetõkked.

 

Kõige targem on õnnetust ennetada

weckman lumetõke ohtuustooted orima korteriühistu
Orima ohutustooted ja lumetõkked

 

Katuselt varisev lumi ja jää on otsene oht majaümbruses liikuvatele inimestele ning võib põhjustada üliraskete tagajärgedega õnnetusi. Kuigi ohtlikke alasid piiratakse sageli ohutuslintidega, ei vabasta see ühistut vastutusest võimalike õnnetuste ees ega ka katuse hooldamise kohustusest. Kohalikud omavalitsused teostavad talviseid kontrolle ning heakorraeeskirjade rikkumine võib lõppeda korteriühistu jaoks trahviga.

 

Ohtude vähendamiseks soovitab Weckman paigaldada katusele Orima ohutustooted ja lumetõkked, sest lume ja jää libisemine katuselt on tunduvalt sagedasem õnnetuste põhjustaja kui suur lumekoormus. Lumetõkete ülesanne on hoida lund kinni ja purustada vajadusel kõrgemalt katuseosalt allalibisev lumelaviin.

 

Lumekoristaja ohutus on ühistu vastutus

orima weckman ohutustooted lumetõkked
Orima ohutustooted

 

Ühistud peavad tagama regulaarse lumekoristuse ja kuigi esmapilgul võib see tunduda lihtne töö, on siiski soovitatav usaldada see kogenud asjatundjate hooleks. Lumekoristus võib kujuneda väga ohtlikuks ülesandeks, kui katusele ei ole paigaldatud vajalik turvavarustus – katusesillad, käiguteed ja redelid.

 

Oluline on silmas pidada, et lumekoristaja peab olema nõuetekohaselt püsikindla katusekonstruktsiooni külge kinnitatud ning turvaliseks liikumiseks peavad olema katusele paigaldatud käiguteed. Libedatel ja kaldes katustel liikumise aitavad ohutumaks muuta turvarööpad.

 

ORIMA katuse ohutussüsteemidega vähendad lumest tingitud õnnetuste arvu ning muudad hoone ümbruse turvaliseks. Oktoobrikuu lõpuni on ORIMA lumetõkked soodushinnaga.

 

Ole talveks valmis ja küsi pakkumist info@weckman.ee