Katuseremont

KATUSEREMONT

KORRAS KATUS ON SINU KODU TÄHTSAIM KAITSJA

Katuse seisukord on hoone pika elutsükli jaoks ülioluline. Katust tuleks regulaarselt kontrollida ja vajadusel vahetada vastupidava teraskatusega, et tagada teie kodule parim kaitse. Kahjuks päris tihti jätab omanik katuse siiski looduse meelevalda ja hoolitsemata. Lekkiv katus lagundab konstruktsioonid kiiresti, mille tõttu suurenevad remondikulud. Õigeaegselt katuseremonti tehes väldite niiskuse ja puidumädanike kahjustusi ning hoolitsete oma pere tervise ja heaolu eest. Pange ka tähele, et kahju tekkimisel tuleb kindlustusseltsile tõestada, et katust on hooldatud vastavalt juhistele ja et kahju ei ole põhjustatud hooldamata jätmise või ülevaatuste puudumistest.

TEADMISEKS!

Kui valid terase katusematerjalik, kontrolli materjali sobivust hoone ja keskkonnanõuetega, samuti katusekatte pika eluea tagamiseks teraskatuse materjali olulisi omadusi.

 

Pleki paksus

Terase kvaliteet ja kestvus

 

Terase tugevus

 

10 JUHIST KATUSEREMONDI ÕNNESTUMISEKS

ENNE/PÄRAST

Before After
1

1. ENNETA KAHJUSTUSED

Katuse seisukorda tuleks regulaaselt kontrollida ja vajadusel asendada see vastupidava teraskatusega, et tagada teie kodule parim kaitse. Lekkiv katus kahjustab kiiresti konstruktsioone, sellega aga kasvavad kohe ka remondikulud. Õigeaegselt katuseremonti tehes väldite niiskuse ja puidumädanike kahjustusi ning hoolitsete oma pere tervise ja heaolu eest. Pange ka tähele, et kahju tekkimisel tuleb kindlustusseltsile tõetada, et katust on hooldatud vastavalt juhistele ja et kahju ei ole põhjustatud hooldamata jätmise või ülevaatuste puudumistest.

Before After

ENNE/PÄRAST

2

2.HALVAS SEISUKORRAS KATUS TULEB REMONTIDA

Kui katuse seisukord on juba halb, siis on see viimane aeg alustada katuse remonti. Näiteks sammal ja kivide praod, samuti igasugune mustus katusekattel suurendavad lekkeohtu. Samuti võib vana kärg- või ruberoidkatusekatte pind praguneda või ebapiisava ventilatsiooni tõttu konstruktsiooni kahjustada. Enne tegelikke lekkeprobleemide algamist tuleks vana katusekate asendada uue vastupidava terasplekiga.

 

3

3.ENNETA TERVISERISKE

Hallituskahjustuste tekkimine põhjustab maja elanikele püsivaid terviseprobleeme. Katuse õigeaegne remont aitab vältida niiskuse ja hallituskahjustusi. Halva katuse tuulutuslahenduse tõttu võib katuse alla talletuda ülearune niiskus ja kahjustada järk-järgult maja konstruktsioone

 

Before After

ENNE/PÄRAST

4

4.KODU UUS VÄLJANÄGEMINE

Before After

ENNE/PÄRAST

5

5.SÄÄSTKE ENERGIAT JA RAHA

Kvaliteetne katuse remont tähendab ka energiakulude kokkuhoidu. Hästi tehtud ja põhjaliku katuseremondi käigus uuendatakse ning parandatakse ka katuse soojustust. Sellega säästetakse ja piiratakse energia kadu katuse kaudu.

6

6.TERAS ON PÕHJAMAADE POULAARSEIM JA PIKAAEGSE KESTVUSEGA KATUSEMATERJAL

Rahvasuu räägib teraskatustest kui plekkkatustest. Teras on väga vastupidav materjal. Vanimad plekkkatused pärinevad 18. sajandist kui terasest toorainet veel ei tsingitud. Tänapäeval leidub selliseid vanu endiselt heas korras katuseid. Weckmani laias valikus on üle 200 erineva teraskatuse valiku nii, et leiate kindlasti oma lemmiku kodule või hoonetele.

7

7.WECKMANI KATUS ON PIISAVALT VAIKNE

Täielik Weckmani tootekomplekt ja õige paigaldus muudavad plekkatuse piisavalt vaikseks kõigis ilmastikuoludes. Veenduge, et teie uus katusekate oleks komplekteeritud täielikult Weckmani tootepaketiga ja järgitud õigeid paigaldusjuhiseid.

8

8.KATUSE TUULUTUS

Kontrolliga ja veenduge, et katusealune tuulutus oleks piisav.

9

9.WECKMANI TERASKATUS ON KERGE KUID KINDEL

Teraskatus kaalub vaid 5 kg/m2 , samas kui tavaline kivikatus on pea kümme korda raskem, umbes 45 kg/m2. Lisaks katusekattele võib talvine lumekoormus mõjutada katusekonstruktsiooni vastupidavust. Seda on oluline jälgida sellistel juhtudel, kui aluskonstruktsioonid ei ole algselt projekteeritud vastu pidama nii suurtele koormustele.

10

10.WECKMAN TERASKATUS ON VEETIHE

Weckmani teraskatusel on vähe pleki ülekatteid ja -liiteid. Enamasti on ülekatete alla jäävas osas kapillaar- ja vihmavee soon. Weckmani kiviprofiili plaadid on üle meetri laiused ja enamalt katusesarika pikkused. Plekkkatuse profiilile sobiva kaldega ja õigesti paigaldatuna tagatakse piisav veetihedus ega koormata ülearu aluskatet.

TÄIUSLIK KATUS PAIGALDATUNA

Weckman partnerid remondivad ja paigaldavad katuseid kogu Eesti territooriumil. Küsi ja leiame teile lähima Weckmani partneri.

KATUSEPROFID

Weckmani partnerid on koolitatud ja kogemustega ettevõtted. Nende poolt paigaldatud teraskatustele antakse 30, 40 või juba 50 aastane tehnilise kasutusea garantii. Meie partnerid on tippspetsialistid ja sooritavad katuseremonditööd õigesti, kiirelt ja kvaliteetselt. Weckmani täielik katusepakett sisaldab sobivaid lisatarvikuid, katuse turvavarustust ja vihmaveesüsteemi.

WECKMANI SOBIV KATUSEVARUSTUS TEEB KATUSEST TURVALISE TERVIKU

Olenemata sellest, kas tegemist on vana katuse remondiga või uue ehitamisega, annavad Weckmani partnerid teile nõu, kuidas valida sobiv teraskatus ja tarvikud. Saate igakülgse toe õige katuselahenduse realiseerimiseks. Katusetarne sisaldab aluskonstruktsioone, teraskatust koos tarvikutega, vihmaveesüsteemi ja turvatooteid. Weckmani tootepaketid on pikaaegse arendustöö tulemus. Iga komponendi funktsionaalsus on põhjalikult läbi mõeldud, et tagada katuse parimad omadused, vastupidavus ja pilkupüüdev välimus.

KATUSEREMONT KAHE PÄEVAGA?

Katusekatte väljavahetamist võib lubada kahe päeva jooksul. Põhjalikku remonti aga ei tehta nii lühikese ajaga. Weckmani partnerid kontrollivad ja vajadusel remondivad katusekatte alla jäävad konstruktsioonid nii, et likvideeritakse niiskunud või kahjustunud kohad. Saate remonditud veetiheda katusekatte ja korrastatud aluskonstruktsioonid.

WECKMANI TRANSPORDITEENUS- VEAME, ANNAME NÕU JA TEENINDAME

Kui valite Weckmani oma teraskatuse tarnijaks, saate kõik vajalikud tooted ühest kohast. Weckman saadab õigel ajal ja õigesse kohta tellitud katusekattematerjalid. Vajadusel tõstab plekipaanid katusele. Kliendisõbralikud autojuhid oskavad anda juhiseid katusepleki käsitlemise ja ladustamise kohta.

UUS KATUS ON VALMIS

Teie katuseremont valmib vastavalt kokkulepitud ajale. Lõppulemus on suurejooneline, töö jälg on puhas katusel ja õues. Weckmani partnerid likvideerivad remondi käigus tekkinud jäätmed nõuetekohaselt. Tööde eest vastutav meister kontrollib lõpptulemust, loovutab üleandmise dokumentatsiooni ja kasutusjuhendid.