Vihmaveesüsteemid on hoone tervise alustalaks

Kuna hiljuti oli meil teemaks katuse vahetus ja renoveerimine, siis leidsime, et üle tuleks rääkida ka vihmaveesüsteemid – nende vajalikkus, nende paigaldamine ja hooldus. See, kuivõrd tähtsad on vihmaveesüsteemid ühele hoonele, võib paljudele tulla suure üllatusena, kuid katuselt otse alla kukkuv vesi teeb majale suurt kahju. Rääkimata välisilme kahjustamisest, rikub pinnasele kukkuv vesi ka fassaadi, maja konstruktsioone ning isegi vundamenti. Seetõttu on katust vahetades või renoveerides vaja väga tõsiselt mõelda ka vihmaveesüsteemide uuendamise peale ja sel puhul tasub pöörduda just suurte kogemustega ning head kvaliteeti pakkuvate spetsialistide, nagu Weckman, poole.  Weckmani poolt pakutavad vihmaveesüsteemid on tuntud brändi ORIMA tooted.


Katuse suurus määrab torude läbimõõdu

Vihmavee ärajuhtimise või kogumise süsteemi olulisemad osad on renn ja torud. Rennid võivad olla kandilised või poolümarad, torud kas kandilised või ümarad. Kumba valida, see sõltub juba isiklikust maitsest või hoonega sobimisest. Tähelepanu on vaja pöörata sellele, et vihmaveetorusid oleks  piisavalt katuselt kokku kogutava veehulga vastu võtmiseks. Ka torude  asukoht on oluline. Näiteks üks ümar 90 mm läbimõõduga vihmaveetoru on arvestatud kuni 100 m² katuse pinna kohta, kui toru asetseb maja nurgas. Kui liigutame vihmaveetoru maja nurgast keskele, siis võib torule arvestada kuni 150 m² katuse pinda. Kui katuse pinnad lähevad väga suureks, siis on mõistlik valida suurema läbimõõduga torud ja rennid. Vihmaveerennid paigaldadateks kaldega toru suunas 2-4 mm/m kohta.  Kui rennid lähevad väga pikaks, siis on oht, et kalde tõttu renn jääb liiga kaugele räästast ja vihmavesi hakkab üle renni voolama.

Elumajadel on kõige populaarsemad ORIMA ümarad 87 mm läbimõõduga torud ja 125 mm poolümarad rennid. Kandilise süsteemil on toru 85×85 mm ristlõikega ja renn 110 mm.



Kokkuhoid ei tähenda võitu

Korralikud vihmaveesüsteemid võiksid  korrektse hoolduse puhul kesta kuni 30 aastat, sellist eluiga kahjuks liiga õhukese ja ühepoolse kaitsva värvikihiga plekiga ei saavuta. Lisaks vihmaveele peavad rennid taluma ka lund ning suurema saju korral võib õhuke plekk juba peale esimest kõvemat lumesadu väänduda ning hakata lekkima. ORIMA vihmaveesüsteemi osad on valmistatud 0,6 mm paksusest kuumtsingitud terasest ning kaetud mõlemalt poolt spetsiaalse  GreenCoat RWS pinnakattega.

RWS  pinnakate aitab terast kaitsta kahjustuste vastu, mida tekitavad päikesekiirgus ning renni langevad oksad ja muu sodi.  ORIMA  vihmaveesüsteemid  on kvaliteetsed, nägusad ja lihtsa paigaldada. Võite kindlad olla, et 30 aastase tehase garantiiga ORIMA vihmaveesüsteemid kestavad kaua ning ei muutu ajaga inetuks.



Paigalda võimalikult valutult

Eestlane on loomult tugev ’isetegija’ ning majale oma kätega vihmaveesüsteemide paigaldamine on enamusele, kes vähegi ehitustöödega kokku on puutunud, täiesti jõukohane. Vaja läheb vaid käputäit tööriistu, pisut aega ja kannatust ning ettevaatlikkust elementide käsitsemisel – plekkdetailide kriimustamine viib kiiresti nende roostetamiseni.

Oma elu lihtsustamiseks tasub siiski mõelda „rätseptööna“ valmistatud lahenduse peale – elemendid tehakse vastavalt Teie antud mõõtudele, mille Weckmani partnerid kindlalt ja kvaliteetselt Teie maja külge kinnitavad. Tasub ka tutvuda ORIMA paigaldusjuhenditega, mis on kättesaadavad kodulehelt.



Pika eluea tagab regulaarne hooldus

Vihmaveesüsteeme peaks hooldama vähemalt kaks korda aastas – kevadel ja sügisel. Rennid tuleb puhastada sinna kogunenud prahist ja orgaanikast. Samuti kuulub hoolduse alla ka vihmasüsteemi elementide kontroll – kõik ühenduskohad, kinnitused ning klambrid  tuleb üle vaadata, et võimalikele kahjustustele saaks varakult jälile. Meeles tuleks pidada ka seda, et talvisel ajal ei koguneks katusele liialt lund, sest selle raskuse all võivad vihmaveesüsteemid tugevalt kahjustada saada. Kui mingisugune element vajab välja vahetamist, siis on Weckmanist vähese vaevaga võimalik tellida ka asendusdetaile.



Pikka iga tervele hoonele

Mida kvaliteetsemad on vihmaveesüsteemid, seda vähem tööd vajab terve elamine, sest veekahjustused ja liigne niiskus võivad väga ruttu suurt kahju tekitada. Seepärast tuleb leida oma katusetööde jaoks usaldusväärne partner. Weckmanil on väga suur kogemus katusetööde tegemisel ning nende pakutavad Orima vihmaveesüsteemid kestavad pikalt, püsides seejuures ka väga kaua värsked.

Ei soovi maksta kogu summat korraga? Maksa osamaksete kaupa!